Emniyet Genel Müdürlüğü

Ülkemizin saygı değer Emniyet Genel Müdürlüğü‘ne itafen gömülü silah, plastik patlayıcılar, sıvanmış duvar arkasında insan sureti gibi verileri arama ekiplerine kolaylık sağlayan ASV Proton ELIC katkılarına devam etmektedir.

AFAD Arama Kurtarma Ekip Çalışmaları

ASV Proton ELIC sayesinde AFAD ile yapılan ortak çalışmalarda bir çok yarar sağlamış üstün başarılar elde etmiştir. Kayıp cesetler, çığ, toprak kayması gibi afetlerde göçük altındaki canlı bedenlerin yer tespitlerinde kullanılmıştır.

ARKEOLOJİK ve Define Sektörü Çalışmaları

Resmi Müze kazılarında destek ekipman olarak bir çok alanda faaliyet gösterip kendini kanıtlayan ASV Proton ELIC hobi alanında bireysel müşterilerede olanak sağlamıştır.

Assuva TV Film Çalışmaları

Yerel ve Ulusal bir çok televizyonda ekran başındaki seyircilerini bilgilendirmiş, ilgileri üzerine çekmiş ASV Proton ELIC yeni nesil toprakaltı görüntüleme cihazı uzun AR-GE çalışmaları sonucunda stabilize edilmiştir. Her türlü kullanıcıya uygun şekilde dizayn edilip kullanımı kolaylaştırılmıştır. Vermiş odluğu sonuçlar karşısında ekran başındaki seyirciyi kendisine kitleyip başarısına başarı katmaya devam etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetler Çalışmaları

Assuva Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Başbuğ Türk silahlı kuvvetlerinde kullanılmak üzere askeri yeraltı görüntüleme cihazı ASV Proton ELIC‘in tasarımını yaptı ve üretimini sağladı. Proton ELIC Dedektör özelliği ile mayın tespiti, gömülü plastik patlayıcı saptama gibi alanlarda kullanılabilir. Buna ilave olarak sığınak, oda, tünel, gömülü silah gibi mühimmat ve silah tespitinde hatta sıva duvar arkası insan görüntüleme de kullanılmaktadır. Bu durum can kaybı, arama kurtarma çalışmalarında ve operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan askerlerimize yardımcı olmaktadır.

İlgili görsel materyaller ülke menfaatleri nedeniyle resimleri kapatılmıştır.